Topení klimatizací

Topení klimatizací je výhodné

Stále více kolem sebe vidíme využití klimatizací na domech, bytech nebo kancelářích. Dostupnost klimatizačních sestav je stále vyšší a tak se řada z nás rozhodla, pořídit si klimatizaci pro větší komfort. Základní funkcí, kterou od klimatizace očekáváme, je spolehlivé ochlazení v horkých letních dnech. Tato funkce je stále u většiny zákazníků naprostou prioritou. Velká řada našich klientů je ale mile překvapena, když je informujeme i o možnosti topení s klimatizací. Tato funkce není tak rozšířená a řada zákazníků o ní opravdu ani neví. Pokud se ale na topení klimatizací podíváme blíže, je jasné, že s nákupem klimatizace získáváme i levný způsob vytápění našeho domu nebo bytu formou tepelného čerpadla vzduch-vzduch. Topení pomocí klimatizace poskytuje až 3x vyšší teplotní výkon při stejné spotřebě elektrického proudu, jako je u běžného elektrického topení v podobě přímotopu. Stejně tak lze dosáhnout až polovičních nákladů ve srovnání při topení plynem. Už tento argument musí řadu z Vás přesvědčit o výhodnosti investice do klimatizace jako zdroje čistého a levného topení.

Pokud jste ani Vy do dnešní doby netušili, jaké možnosti instalované klimatizace jsou, tak bychom Vás rádi ubezpečili, že s nákupem klimatizace získáváte  zařízení nejen pro horké letní dny, ale že se jedná o celoročně využitelné zařízení s relativně velmi nízkou spotřebou. Rychlost, jakou Vám klimatizace doma vytopí, je opravdu překvapující. Je ale nutné upozornit, že pro účely vytápění je lepší vždy sáhnout po klimatizaci s odpovídajícím výkonem.  

Další výhodou klimatizace je její schopnost odvlhčovat vzduch. To je velice příjemná funkce především v sychravém, podzimním období. Navíc vysoce kvalitní filtry ve vnitřních jednotkách zabezpečí i odpovídající filtraci příchozího vzduchu do místnosti. V dnešní době je tato funkce dalším, velkým výrazným plus pro pořízení klimatizace.

Na závěr bychom rádi ještě zmínili funkci temperování. Tato možnost sice není u všech nabízených klimatizací, ale velká řada značek (Acond, Gree, Toshiba, Sinclair, Vivax atd.) ji už do svých jednotek instaluje. S funkcí temperování na konstantních 8°C si zajistíte na Vaši chatě nebo chalupě spolehlivou nezámrznou teplotu. A navíc si lze s vestavěným WIFI modulem můžete pohodlně ovládat spouštění a nastavení provozu přímo z domu. Dnešní doba už nabízí opravdový komfort. Stačí si jen zjistit a informovat se o všech možnostech využití klimatizace doma, na chalupě nebo ve firemních prostorách.