Nástěnné klimatizace

Nástěnné klimatizace do bytu

Tento typ klimatizace je asi nejrozšířenějším modelem, o který mají naši zákazníci zájem. Řada výrobců se dnes již zaměřila i na vhodné barevné provedení vnitřních jednotek a tak se dá říct, že instalací nástěnné klimatizace rozhodně neporušíte styl ani design Vašeho bytu nebo domu.

Každá nástěnná klimatizace musí být v rámci sestavy propojená s vnější jednotkou, ve které je umístěn kompresor. Propojení obou jednotek je realizováno pomocí měděného potrubí. Vnější jednotka je umístěna na vnější straně bytu nebo domu. Lze ji umístit i na zem nebo střechu. To už záleží vždy jen na dispozici každé konkrétní montáže a po dohodě s majitelem, respektive zákazníkem.

Při výběru nástěnné klimatizace je vždy nutné zohlednit základní funkce a parametry, které konkrétní značka a model nabízí. Jak jsme už uvedli, prvním parametrem je design. Ten se snaží výrobci stále posouvat a nabízet především další a další barevné varianty. Specifickou nástěnnou klimatizací je varianta od firmy LG, která vybočuje z klasického provedení a svým vzhledem imituje obraz na stěně. Tyto jednotky se díky svému specifickému vzhledu staly velice vyhledávanou variantou nástěnných klimatizací mezi zákazníky.

Na co ještě si dát při výběru pozor. Výkon nástěnné jednotky je určujícím parametrem pro celkový komfort, který nám může jednota nabídnout. Při výběru se vychází především z prostoru, pro který je jednotka určena. U každé z námi nabízených vnitřních jednotek najdete doporučený objem místnosti, který je jednotka svým výkonem schopna pokrýt. Pro variantu, kdy budete využívat jednotku i jako topení, doporučujeme volbu nejbližší, výkonově vyšší jednotky. Získáte tím potřebnou rezervu celého systému, který nebude muset pracovat tak často na plný výkon.

Hlučnost jednotky je stále diskutovaný parametr z pohledu zákazníků. I výrobci vědí, že co nejnižší hlučnost vnitřní jednotky zajistí její dobrou prodejnost. Komu by se také chtělo mít zapnutou klimatizaci, která by Vás svým fungováním stále rušila. A to už nemluvíme ani o variantě nočního provozu u jednotek, umístěných v ložnici. Obecně samozřejmě platí, čím nižší hlučnost, tím i větší komfort. Proto u všech námi nabízených jednotek i sestav uvádíme parametry hlučnosti, dodávané výrobci a zároveň jsme je pro Vás umístili i přehledně do možnosti filtrů, kde si můžete přehledně odfiltrovat opravdu tiché vnitřní nástěnné klimatizační jednotky.

Samozřejmě každá klimatizace nabízí i mnoho dalších funkcí. WiFI moduly, které Vám umožní ovládání klimatizace na dálku, špičkové filtry pro opravdu čistý vzduch z každé jednotky. Samozřejmostí moderních jednotek je i dálkové ovládání a displej, který Vás informuje o navolených funkcích a právě spuštěném režimu.

Pokud potřebujete s výběrem vhodné jednotky poradit, budeme se Vám samozřejmě rádi věnovat a společně najdeme určitě vhodné řešení pro Váš byt  nebo dům.