Jaký výkon klimatizace

Jaký výkon by měla mít klimatizace do prostoru bytu, kanceláře nebo rodinného domu

 

Základní rozvaha pro volbu výkonu klimatizace


Na úvod je při výpočtu nutné pracovat se základním pravidlem, které říká, že na 1m krychlový prostoru je nutné počítat s výkonem klimatizace 30 wattů.

Pokud se tedy při výběru klimatizace budete tímto pravidlem řídit, dostanete se po výpočtu objemu prostoru bytu, domu nebo kanceláře k požadovanému výkonu klimatizace právě pro Vás.

Ale... je nutné vždy počítat s dalším nárustem požadovaného výkonu z důvodu dalších aspektů, které na výslednou správnou funkci klimatizace mají zásadní vliv.

  •  jaká je izolace domu
  • počet osob, které budou v prostoru místnosti
  • jaká je plocha oken
  • jaká je kvalita oken
  • na jakou stranu jsou orientována okna

Všechny tyto nejčastější parametry dokáží v případě negativního vyhodnocení zvýšit požadovaný výkon klimatizace o dalších 30 - 40 wattů. A to není z pohledu úspor elekrické energie již zanedbatelná hodnota.

Například pro podkrovní byty se již v základu počítá s požadovaným výkonem okolo 50 wattů na metr krychlový v závislosti na kvalitě provedené izolace a množství sešikmených prostor v místnosti. Také počet střešních oken dokáže výrazně zvýšit požadavek na finální výkon klimatizace.

Obraťte se na nás. Naše dlouholeté zkušenosti Vám pomohou s výběrem vhodné klimatizace a nebudete zklamaní ani v nejteplejších letních dnech. U vás doma bude vždy příjemná teplota.